Terapia traumy – Somatic experiencing® |
50960
page-template-default,page,page-id-50960,edgt-core-1.3.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-3.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Terapia traumy – Somatic experiencing®

Jestem terapeutką traumy. Pracuję w nurcie Somatic Experiencing® (SE). Jest to oparta na neurobiologicznych podstawach metoda leczenia traumy i zaburzeń stresowych, która obejmuje pracę ze świadomością ciała.

Somatic Experiencing® jest dziełem życia dr Petera A. Levine’a. Powstało dzięki jego ponad 50-letniemu doświadczeniu klinicznemu oraz licznym multidyscyplinarnym badaniom z zakresu fizjologii, psychologii, etologii, biologii i neurologii.

Jak mówi dr Peter Levine, trauma nigdy nie zawiera się w danym wydarzeniu, tylko w odpowiedzi naszego układu nerwowego. Najważniejsze jest Twoje doświadczenie tego, co wydarzyło się za szybko, zbyt gwałtownie i było tego dla Ciebie za dużo.

Trauma nie jest chorobą. Jest naturalną częścią życia.

Nad czym konkretnie można pracować tą metodą

Możemy pochylić się nad konkretnymi zaburzeniami post-traumatycznymi związanymi z traumą szokową (upadki i zranienia, wypadki komunikacyjne, procedury medyczne, nadużycia seksualne, przemoc, katastrofy naturalne, topienie, duszenie).
Możemy pracować z traumami okresu rozwojowego, urazami psychicznymi i emocjonalnymi, w tym byciu świadkiem zdarzeń traumatycznych.
Możemy także zając się późnymi następstwami traumy, manifestującymi się w przewlekłych zaburzeniach typu: chroniczne zmęczenie, fibromialgia, przewlekła depresja, uogólniony ból czy wiele innych symptomów i syndromów.

Pamiętaj proszę, że najgorsze masz już za sobą.

Jak wygląda sesja SE

Moją rolą jest stworzyć bezpieczną przestrzeń, opartą na zaufaniu relację i towarzyszyć Ci w podróży do odzyskania siebie.
Pracujemy siedząc w fotelach, a czasem – oczywiście za Twoją zgodą – mogę używać wspierającego Cię dotyku.

 

Sesja trwa 50 minut i kosztuje 200 złotych.

 

Pracuję również online.

Moje uprawnienia do pracy metodą Somatic Experiencing®

Jestem certyfikowaną terapeutką Somatic Experiencing® (ID-No. PLITP21034).
Mam akredytację Somatic Experiencing Trauma Institute (SETI) reprezentowanego w Europie przez European Association for Somatic Experiencing (EASE).
Jestem członkinią Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiecing.
Pracuję pod stałą superwizją.